Vývoj cen zemědělských pozemků v posledních letech

Opět se k vám vracím s dalším, ze slíbených článků. Tentokrát se společně blíže podíváme na vývoj ceny zemědělských pozemků.

Obchodování se zemědělskou půdou se věnuji již od roku 2014. Celou dobu pozoruji, jak ceny zemědělské půdy pozvolna rostou. Odpovědně můžu říct, že v roce 2014 se zemědělská půda prodávala v rozmezí 15 – 20 Kč. Každý rok se cena o něco navyšovala, ale rozhodně to nebylo nic šokujícího. V roce 2020 jsme se dostali na průměrnou cenu 27 Kč/m2.

To skutečně zajímavé, se však začalo dít až v letošním roce. Významně se navýšilo procento kupujících nezemědělců. Jedná se o investory, kteří nemají vazbu k dané půdě, pouze hledají bezpečnou investici, aby ochránili svoje finance před inflací.

Podotýkám, že se jedná o běžné občany. Vzrostla tedy poptávka po zemědělské půdě, přičemž množství nabídky zůstalo stejné, jako v minulých letech. To způsobilo větší nárust cen v této oblasti. Konečné navýšení průměrné ceny za tento rok pro vás budu mít zpracované začátkem roku příštího. Abych vás ale déle nenapínala, prozradím vám, že například v katastru Brno – venkov, jsem na jaře tohoto roku prodávala pozemky za 33 Kč/m2 a teď na podzim se cena šplhá ke 45 Kč/m2. Jistě mi dáte za pravdu, že tento nárůst ceny je hodně zajímavý.

Věřím, že se budete těšit na můj další článek, ve kterém vám prozradím, co všechno ovlivňuje cenu zemědělského pozemku. A vy se díky tomu dozvíte, jak poznat jeho reálnou tržní cenu.

Hlavní výhody investice do zemědělských pozemků:

Pokud máte zájem o investici do zemědělské půdy, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím formuláře níže.

Ráda Vám se vším pomůžu.

ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

Můžete jej využít pri prodeji nemovitosti, dědickém řízení, darování nemovitosti nebo Vás jen zajímá její hodnota. Odhad je bez závazků a zcela zdarma.