Jak se ochránit před inflací?

Jistě mi všichni dáte za pravdu, že posledních pár let prožíváme snad nejvíce turbulentní období, za hodně dlouhou dobu – jedna krize střídá druhou. Tyto nejistoty se přímo odrážejí jak v ekonomice, tak i v našem běžném životě.

Peníze díky inflaci ztrácejí svoji hodnotu a nechat je ležet na spořících účtech, není již delší dobu výhodné řešení. Jedna z nejbezpečnějších a nejoblíbenějších forem investic je v našich zeměpisných šířkách nákup nemovitosti.

Investice do bytů

Nejčastěji se kupují za tímto účelem byty, které nový majitel hned pronajme. Nájemné mu částečně nebo dokonce zcela pokryje hypoteční splátku. V případě, že je byt koupen za hotové – rovnou přináší zisk. A co víc si může člověk přát? Ať už se byty kupují jako soukromé penzijní připojištění nebo jako zajištění bydlení pro potomky, tato investice ještě nikdy nezklamala. V důsledku velkého zájmu o tento druh investic, nedostatečné nové výstavbě, však ceny bytů a domů rostou strmě vzhůru. Koupit byt na investici je dnes dostupné stále menšímu počtu lidí. Pokud máte volných 500 000 tisíc nebo 1 či 2 milióny, tak to je prostě dnes už málo. Kde jsou ty časy, kdy se dala koupit garsonka za 650 000,- Kč?

Investice do pozemků

Je tu však ještě další možnost investičního nákupu v oblasti realit. Tou možností, která začíná v současnosti zajímat stále větší množství lidí, je nákup zemědělské půdy. Jedná se o přírodní bohatství, bez kterého se neobejdeme a v budoucnu jeho cena bude dále růst.  

Jako první vás jistě napadne otázka typu – a co s tím budu jako dělat? Krása této koupi je, že s pozemkem nebudete muset dělat vůbec nic. Téměř na veškeré půdě v České republice se již hospodaří. Nejčastěji ji mají pronajatou zemědělská družstva, ale najdou se i soukromí zemědělci, kteří se o půdu starají. Když koupíte zemědělský pozemek, získáte zároveň i spolehlivého nájemce, který vám bude ročně (nebo dle smlouvy) posílat pachtovné (nájemné) ) a o pozemek se starat. Ze samotného nájmu moc peněz nezískáte, ale vaše peníze budete mít bezpečně uloženy a chráněny před inflací.

Další výhodou této investice je, že si můžete vybrat naprosto svobodně, kolik chcete investovat. Pokud chcete investovat menší částku, prostě koupíte pole nebo les menší. Pokud víc – koupíte větší pozemek nebo pozemků více. Je to tedy velmi jednoduché.

Menší investice také znamená, že není nutné si brát hypotéku, ušetříte na úrocích a nezadlužíte se.

Hlavní výhody investice do zemědělských pozemků:

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím formuláře níže.

Ráda Vám se vším pomůžu.

ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

Můžete jej využít pri prodeji nemovitosti, dědickém řízení, darování nemovitosti nebo Vás jen zajímá její hodnota. Odhad je bez závazků a zcela zdarma.